FRANCUSKA ARMATA z XVIII w DENIX MODEL 414

414

Nowy produkt

790,00 zl z VAT

Replika francuskiej armaty z czasów panowania Ludwika XIV

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

REPLIKA FRANCUSKA ARMATA z XVIII w DENIX MODEL 414

DANE TECHNICZNE:

Doskonała replika francuskiej armaty z czasów panowania Ludwika XIV.  Cały model jest pięknie zdobiony zgodnie z wizerunkiem oryginału. Drewno harmonijnie łączy się z elementami zdobień w kolorze starego srebra i złota. Koła drewniane w metalowych obręczach, laweta drewniana z okuciami i stopą metalową - jak w oryginale.

Materiał: stop cynku i aluminium, drewno

Długość: 74 cm, szerokość: 31 cm

Średnica kół: 28,5 cm, grubość kół: 1,5 cm

Lufa: dł. 44 cm, średnica wew. 2,3 cm, średnica zew. 4,5 cm

Waga: 4800 g

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.

HISTORIA: Pierwsze armaty powstały już w XIV w. Pokazały je Państwa które wzięły udział w tzw. wojnie stuletniej czyli Francja i Anglia. Do tej pory oba kraje spierają się kto wcześniej wyprodukował i użył tego nowoczesnego naówczas sprzętu. Nasz model to replika francuskiej armaty nazywanej od króla epoki: Ludwik XIV.  Krótka lufa pięknie zdobiona o małym zasięgu i celności miała najważniejszą cecha: to był huk i ogromne ilości dymu ! Ludwik XIV Wielki, Król Słońce (ur. 5 września 1638 w Saint- Germain-en-Laye, zm. 1 września 1715 w Wersalu) – król Francji i Nawarry 1643–1715, syn Ludwika XIII, z dynastii Burbonów.

9 innych produktów w tej samej kategorii: