ARMATA Z OKRESU WOJNY DOMOWEJ USA 1861 rok DENIX MODEL 402

402

Nowy produkt

324,00 zl z VAT

Replika amerykańskiej armaty nazywanej DAHLGREN z 1861 rok

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

REPLIKA ARMATY Z OKRESU WOJNY DOMOWEJ  USA 1861 rok    
DENIX MODEL 402
 
DANE TECHNICZNE:
Nasz model to replika amerykańskiej armaty nazywanej DAHLGREN z 1861r.  lufa  o małym zasięgu i celności miała najważniejszą  cechę : huk i ogromne ilości dymu.  Pochodzi z okresu wojny secesyjnej – wojny domowej, która miała miejsce w latach 1861-1865 w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Replika jest pięknie wykonana i zgodnie z wizerunkiem oryginału. Drewno harmonijnie łączy się z elementami zdobień w kolorze starego srebra.
 
Materiał : metal stop cynku i aluminium oraz drewno
Rozmiar: 38 cm, szerokość 23 cm
Waga: 1000 g
Producent : DENIX SA Hiszpania
 
UWAGA:
Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.
 
HISTORIA:
Pierwsze armaty powstały już w XIV w. Pokazały je Państwa które wzięły udział w tzw. wojnie stuletniej czyli Francja i Anglia. Do tej pory oba kraje spierają się kto wcześniej wyprodukował i użył tego nowoczesnego naówczas sprzętu.
Wojna secesyjna – wojna domowa, która miała miejsce w latach 1861-1865 w Stanach Zjednoczonych Ameryki, pomiędzy stanami wchodzącymi w skład Stanów Zjednoczonych (tzw. Unią lub "północą") i Skonfederowanymi Stanami Ameryki (tzw. Konfederacją lub "południem"), które wystąpiły z Unii.

Accessories

9 innych produktów w tej samej kategorii: