REWOLWER PEACEMAKER 1873r S.COLT USA w lakierowanym pudełku DENIX MODEL 1-1106 G

1-1106 G

Nowy produkt

250,00 zl z VAT

Colt umieszczony w lakierowanym, tekturowym eleganckim pudełku z wizerunkiem wojennej bitwy

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

REWOLWER PEACEMAKER 1873r S.COLT USA w lakierowanym pudełku  DENIX MODEL 1-1106 G

DANE TECHNICZNE: 

Colt umieszczony w lakierowanym, tekturowym eleganckim pudełku z wizerunkiem wojennej bitwy. Replika jest wykonana ze ZnAlu , obicia rękojeści z bejcowanego drewna. Możliwość oddania tzw. suchego strzału. Colt posiada obrotowy bęben z sześcioma komorami nabojowymi . Bęben można obrócić bezpośrednio - odciągając kurek do pozycji pół naciągniętej lub obracany jest automatycznie przez mechanizm podczas napinania kurka do pozycji pełnej. W replice tylna ściana oporowa została z jednej strony zaopatrzona w otwieraną do dołu pokrywę bębna , umożliwiającą załadunek i rozładunek . Pod lufą umieszczono działający prętowy rozładownik - wybijak łusek, przechodzący przez komory bębna.

Materiał: drewno, metal

Rozmiar: 28 cm

Waga: 1,2 kg

Kolor: stare srebro z brązem

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA:
Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego

HISTORIA:
Został zaprojektowany przez Colt's Patent Firearms Manufacturing (dzisiejsze Colt's Manufacturing lCompany) z myślą o próbach rewolwerowych przeprowadzanych w 1873 roku przez rząd USA i w efekcie zatwierdzono go jako standardowe wyposażenie wojskowe. Status ten utracił ostatecznie dopiero w 1892 roku. Single Action Army" był oferowany w ponad 30 różnych kalibrach oraz lufami w wielu różnych długościach. Swój ostateczny wygląd uzyskał w 1873 roku.

30 innych produktów w tej samej kategorii: