NOŻYK DO OTWIERANIA LISTÓW W POCHWIE DENIX MODEL F-3027

F-3027

Nowy produkt

46,00 zl z VAT

Przedstawiamy nożyk do listów w eleganckiej pochwie, będący miniaturką repliki miecza Karola Wielkiego.

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

NOŻYK DO OTWIERANIA LISTÓW W POCHWIE  DENIX MODEL F-3027

DANE TECHNICZNE:
Przedstawiamy nożyk do listów w eleganckiej pochwie, będący miniaturką repliki miecza Karola Wielkiego. Ostrze wykonane ze stali niehartowanej, chromowanej o wysokim połysku. Rękojeść - cynkal. Precyzyjnie wykonane detale oddają ducha epoki. Idealne dla każdego entuzjasty Karola Wielkiego. Wspaniale udekoruje każdy gabinet i jest wspaniałym pomysłem na prezent.

Materiał:  całkowicie metalowy, imitacja skóry
Rozmiar: 26 cm
Waga: 99 g
Kolor: srebrne ostrze, złota rękojeść, złoto - czarna pochwa
Produceny : DENIX SA Hiszpania

UWAGA:
Replika wykonana ze stali wysokowęglowej-dmuchanej, czyli pustej w środku, nie nadającej się do ostrzenia, posiadającej jedynie charakter dekoracyjny. Nie posiada żadnych cech użytkowych czyli absolutnie nie podlega Ustawie o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.

HISTORIA:
Karol Wielki (łac. Carolus Magnus , fr. Charlemagne, niem. Karl der Große) (ur. 2 kwietnia 742, zm. 28 stycznia 814 w Akwizgranie) – król Franków i Longobardów, od 25 grudnia 800 roku cesarz Imperium Rzymskiego. Najwybitniejszy władca średniowiecznej Europy. Wnuk Karola Młota.
Karol Wielki był synem Pepina Krótkiego z dynastii Karolingów i Bertrady z Laon – córki Heriberta, hrabiego Laon.
Swój przydomek zawdzięczał nie tylko dokonaniom dyplomatycznym i militarnym, ale i posturze – przeprowadzone w 1861 roku pomiary szkieletu władcy wykazały, iż miał on 192 cm wzrostu.
OPIS:
Miecz to biała broń sieczna, charakteryzująca się prostą głownią, zwykle obosieczną i otwartą rękojeścią. W zależności od typu, miecz trzymany był jedną ręką (większość mieczy) lub dwiema rękami.

20 innych produktów w tej samej kategorii: