TOPÓR WIKINGÓW VIII w DENIX MODEL 628

628

Nowy produkt

258,00 zl z VAT

Wierna replika topora z VIII wieku z terenów Skandynawii

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

TOPÓR WIKINGÓW VIII w    DENIX MODEL 628

DANE TECHNICZNE:

Wierna replika topora z VIII wieku z terenów Skandynawii. Wykonana z metalu i drewna. Bardzo masywne  piękne ostrze o długości 30.5 cm. Ostrze z ornamentem. Drewniana rękojeść.

Materiał: drewno, metal

Rozmiar: 87 cm

Waga: 2720 g

Kolor: srebrno - brązowy

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA:

Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie

posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.

HISTORIA:

Wikingowie to skandynawscy rozbójnicy morscy, którzy od VIII do XII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym. Pierwszy odnotowany napad wikingów miał miejsce w 793 na wybrzeżach Anglii. Około 800 po raz pierwszy wylądowali na Wyspach Owczych, które szybko zostały przez nich skolonizowane. W 874 dotarli również do Islandii. Kolejny wiek przyniósł odkrycie Grenlandii (ok. 982) i Ameryki (półwysep Labrador i Nowa Fundlandia, ok. 1000), gdzie również założyli swoje osady. Po fazie najazdów rabunkowych Normanowie zaczęli się osiedlać na zdobytych terenach, zwłaszcza na wyspach: Orkadach, Szetlandach, Islandii, także w Irlandii i Brytanii oraz na półwyspie Contentin w północnej Francji, gdzie założyli księstwo Normandii. W Anglii zdołali w IX wieku opanować niemal 80% terytorium kraju, tworząc własne królestwo, którego królem był Kanut Wielki, po czym zostali wyparci na skutek rebelii Anglów i Sasów. W XI wieku królestwo anglosaskie zostało jednak ponownie podbite przez Normanów z Normandii, którzy również wywodzili się od wikingów, a królem Anglii został ponownie wiking z pochodzenia - Wilhelm Zdobywca, który stał się założycielem dynastii normańskiej, władającej Anglią przez ponad 300 lat.

11 innych produktów w tej samej kategorii: