REPLIKA TOPÓR WOJENNY z XIw NA TABLO DENIX MODEL 636+T+11G
  • REPLIKA TOPÓR WOJENNY z XIw NA TABLO DENIX MODEL 636+T+11G
  • REPLIKA TOPÓR WOJENNY z XIw NA TABLO DENIX MODEL 636+T+11G
  • REPLIKA TOPÓR WOJENNY z XIw NA TABLO DENIX MODEL 636+T+11G
REPLIKA TOPÓR WOJENNY z XIw NA TABLO DENIX MODEL 636+T+11G

REPLIKA TOPÓR WOJENNY z XIw NA TABLO DENIX MODEL 636+T+11G

372,00 zł
Brutto

Replika niemieckiego wojennego topora na tablo

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA NIEMIECKIEGO TOPORA WOJENNEGO z XIw NA TABLO DENIX MODEL 636+T+11G

Topór wojenny z XI w. na tablo replika Denix

Topór jest narzędziem używanym przez człowieka już od czasów przed naszą erą. Na przestrzeni lat zmieniał on wielokrotnie swój wygląd i zastosowanie. Jeśli chcesz poznać topór używany na ziemiach niemieckich w XI w., zobacz nasz topór wojenny z XI w. na tablo replika Denix.

Uzupełnij swoją kolekcję

Przedstawiamy topór wojenny z XI w. na tablo replika Denix. To dokładne odwzorowanie broni bitewnej sprzed tysiąclecia. Ostrze o masywnej budowie, w kolorze starego srebra zdobione jest z obu stron. Rękojeść o długości 72 cm wykonana jest z drewna i przyozdobiono ją rzemieniem oraz metalową końcówką. W cenie zestawu oprócz samego topora znajdują się też wieszaczki oraz tablo. Ostrze nie nadaje się do naostrzenia i wykorzystania jako broń.

DANE TECHNICZNE:
Prezentowana replika NA TABLO jest udaną próbą odwzorowania wojennego topora z XI wieku. Niesamowite  ostrze zdobione z obu stron (20 cm), w kolorze starego srebra, masywna budowa. Rękojeść drewniana (72 cm) przyozdobiona splecionym rzemieniem i zakończona metalową kocówką. Cena zestawu zawiera: topór, tablo i wieszaczki

Materiał: metal, drewno; tablo: sklejka drewniana
Rozmiar topora: 80 cm
Długość tablo: 110 cm Szerokość tablo: 20 cm
Waga topora: 1140 g
Kolor topora: srebrno - brązowy; tabla: brąz
Producent : DENIX SA Hiszpania
! Brak opcji pakowania na prezent

UWAGA: Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.
HISTORIA: Topór to najstarsze, złożone narzędzie nadal używane. Wynaleziony przed 12000 rokiem p.n.e.. Jest rozwinięciem pomysłu kija z obciążonym końcem, który dał początek takim wynalazkom jak: maczuga, młotek, motyka itp. Zmieniał się materiał i zastosowanie, ale zasada działania pozostała nie zmieniona. Początkowo wykonywany z kamienia i rogu, brązu a następnie stali. Występuje w różnych formach np. jako ciężki, dwuręczny topór bojowy (Berdysz), lub lekki toporek rycerski, jako ciężki, z krótkim drzewcem topór rzeźnicki, lub w formie laski (ciupaga). Jest symbolem kata, oraz występuje w wielu herbach. Jako narzędzie kata służył do dekapitacji – czyli obcinania głowy. W późniejszych czasach zastąpiony przez gilotynę.

DENIX SA
636+T+11G
2 Przedmioty

Może ci się spodobać również