ANGIELSKI KARABIN LEE ENFIELD  DENIX MODEL 1090

ANGIELSKI KARABIN LEE ENFIELD DENIX MODEL 1090

640,00 zł
Brutto


Replika angielskiego karabinu Lee Enfield używanego podczas II wojny światowej

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA ANGIELSKI KARABIN LEE ENFIELD DENIX MODEL 1090

DANE TECHNICZNE:
Wierna replika angielskiego karabinu Lee Enfield używanego podczas II wojny światowej. Prezentowany model posiada zdejmowany magazynek, oraz działający zamek czterotaktowy. Możliwe jest również przeładowanie broni i oddanie suchego strzału.

Materiał: stop cynku i aluminium i drewno
Długość: 113 cm
Waga: 4 kg
Kolor: brązowo - czarny
PRODUCENT : DENIX SA HISZPANIA

UWAGA: Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.

HISTORIA: Lee - Enfield - brytyjskie karabiny powtarzalne, podstawowa broń żołnierzy brytyjskich od 1895 do 1955 r. W 1888 roku armia brytyjska przyjęła do uzbrojenia karabin Lee - Metford. Był to powtarzalny karabin strzelający amunicją elaborowaną prochem czarnym. Łączył on czterotaktowy zamek i magazynek konstrukcji Jamesa Parrisa Lee z lufą skonstruowaną przez Williama Ellisa Metforda. Była to udana broń, ale wynalezienie prochu bezdymnego sprawiło, że szybko stała się przestarzała. Początkowo próbowano dostosować karabin Lee - Metford do zasilania amunicją elaborowaną prochem bezdymnym, ale okazało się, że gwint lufy skonstruowanej przez W.E. Metforda ulega szybkiemu zużyciu.

DENIX SA
1090
4 Przedmioty

Może ci się spodobać również