REPLIKA ANGIELSKI PISTOLET z 1750r DENIX MODEL 1264

238,00 zł
Brutto

Replika angielskiego pistoletu z 1750 roku.

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA ANGIELSKIEGO PISTOLETU z 1750 roku DENIX MODEL 1264

DANE TECHNICZNE:
Wierna replika angielskiego pistoletu z 1750 roku. Wykonana z metalu i drewna. Metalowe wykończenia odlane z misternymi zdobieniami charakterystycznymi dla epoki. Pistolet dwustrzałowy, lufy obrotowe umieszczane jedna nad drugą. Mechanizm wyposażony w ruchomy spust oraz kurek pozwala oddać suchy strzał.

Materiał: metal, drewno
Waga: 1000 g
Rozmiar: 33 cm
Kolor: stare złoto i srebro z  imitacją kości słoniowej z dodatkami czarno - brązowymi
Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.
HISTORIA: Pistolety skałkowe, które zastąpiły broń opartą o zawodny mechanizm kołowy, były pierwszą tego typu skuteczną bronią. Jednak w XIX zostały wyparte przez doskonalszy mechanizm kapiszonowy oraz, od połowy stulecia, broń odtylcową. Zamek skałkowy wynaleziony został ok. 1570 roku, a rozpowszechnił się na początku XVII w, wypierając wcześniej stosowane zamki lontowe i kołowe. Zastąpienie pirytu stosowanego w zamku kołowym krzemieniem pozwoliło na uproszczenie i potanienie konstrukcji, a przy tym znaczne uproszczenie obsługi broni.

DENIX SA
1264
3 Przedmioty

Może ci się spodobać również