REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
  • REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
  • REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
  • REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602

REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602

237,00 zł
Brutto

Replika jest udaną próbą odwzorowania wojennego topora

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA NIEMIECKIEGO TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602

DANE TECHNICZNE:
Prezentowana replika jest udaną próbą odwzorowania wojennego topora z XV wieku. Niesamowite  ostrze zdobione z obu stron, w kolorze starego złota, masywna budowa. Rękojeść drewniana zakończona metalową - zdobioną kocówką.

Materiał: metal, drewno
Rozmiar: 75 cm
Waga: 945 g
Kolor: złoto - brązowy

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.

HISTORIA: Topór to najstarsze, złożone narzędzie nadal używane. Wynaleziony przed 12000 rokiem p.n.e.. Jest rozwinięciem pomysłu kija z obciążonym końcem, który dał początek takim wynalazkom jak: maczuga, młotek, motyka itp. Zmieniał się materiał i zastosowanie, ale zasada działania pozostała nie zmieniona. Początkowo wykonywany z kamienia i rogu, brązu a następnie stali. Występuje w różnych formach np. jako ciężki, dwuręczny topór bojowy (Berdysz), lub lekki toporek rycerski, jako ciężki, z krótkim drzewcem topór rzeźnicki, lub w formie laski (ciupaga). Jest symbolem kata, oraz występuje w wielu herbach. Jako narzędzie kata służył do dekapitacji – czyli obcinania głowy. W późniejszych czasach zastąpiony przez gilotynę.

DENIX SA
5602
6 Przedmioty

Może ci się spodobać również