REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
  • REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
  • REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
  • REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602
REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602

REPLIKA TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 5602

237,00 zł
Brutto

Replika jest udaną próbą odwzorowania wojennego topora

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Replika topora wojennego z XV w. Denix model 5602

Topór jest jednym z najstarszych znanych na świecie narzędzi. Według aktualnych danych wynaleziony został on 12 tys. lat p.n.e. Zyskiwał on przez lata różne role – od prostego narzędzia, przez narzędzie bojowe, po atrybut kata do wykonywania egzekucji. Już dziś możesz zobaczyć idealnie odwzorowaną replikę topora wojennego z XV w. Denix model 5602 – sprawdź sam!

Topór wojenny sprzed 500 lat

Oferujemy replikę topora wojennego z XV w. Denix model 5602. Jest to model wykonany z dbałością o każdy szczegół. Posiada masywną budowę, zdobione ostrze oraz kolor wykonany w taki sposób, aby przypominał stare złoto. Warto pamiętać o tym, że jest to jedynie replika, nie zaś prawdziwa broń. Ostrze nie jest naostrzone i nie jest też przystosowane do tego, by je naostrzyć.

DANE TECHNICZNE:
Prezentowana replika jest udaną próbą odwzorowania wojennego topora z XV wieku. Niesamowite  ostrze zdobione z obu stron, w kolorze starego złota, masywna budowa. Rękojeść drewniana zakończona metalową - zdobioną kocówką.

Materiał: metal, drewno
Rozmiar: 75 cm
Waga: 945 g
Kolor: złoto - brązowy

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji i mogą być kupowane bez zezwoleń.

HISTORIA: Topór to najstarsze, złożone narzędzie nadal używane. Wynaleziony przed 12000 rokiem p.n.e.. Jest rozwinięciem pomysłu kija z obciążonym końcem, który dał początek takim wynalazkom jak: maczuga, młotek, motyka itp. Zmieniał się materiał i zastosowanie, ale zasada działania pozostała nie zmieniona. Początkowo wykonywany z kamienia i rogu, brązu a następnie stali. Występuje w różnych formach np. jako ciężki, dwuręczny topór bojowy (Berdysz), lub lekki toporek rycerski, jako ciężki, z krótkim drzewcem topór rzeźnicki, lub w formie laski (ciupaga). Jest symbolem kata, oraz występuje w wielu herbach. Jako narzędzie kata służył do dekapitacji – czyli obcinania głowy. W późniejszych czasach zastąpiony przez gilotynę.

DENIX SA
5602
2 Przedmioty

Może ci się spodobać również