REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
  • REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
  • REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
  • REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601

REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601

197,00 zł
Brutto

Doskonała replika bitewnego topora, Francja

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 Francuski topór wojenny z XV w. replika Denix model 1601

Topór to jedna ze starszych broni znanych ludzkości, towarzysząca nam już od czasów 12 tysięcy lat p.n.e. Choć narzędzie to przez lata służyło do innych celów i zyskiwało różny wygląd, pozostaje znane nam do dziś. Teraz możesz sięgnąć po replikę francuskiego topora wojennego z XV w. Denix model 1601!

Historyczna francuska broń

Francuski topór wojenny z XV w. replika Denix model 1601 to nienaostrzona i nienadająca się do ostrzenia replika, przeznaczona jedynie do celów kolekcjonerskich. Jest doskonale wykonana z dbałością o każdy szczegół. Drewniana rękojeść zakończona jest metalowym ostrzem. Całość posiada też precyzyjnie wykonane, realistyczne zdobienia. Może być to doskonały prezent dla pasjonata broni lub historii Europy sprzed kilku wieków.

DANE TECHNICZNE:
Prezentowana replika jest udaną próbą odwzorowania francuskiego topora bitewnego z XV wieku. Niesamowite metalowe ostrze, masywna budowa. Rękojeść drewniana zakończona metalową kocówką.

Materiał: metal, drewno
Rozmiar: 70 cm
Waga: 930 g

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Produkty mogą być kupowane bez zezwoleń.

HISTORIA: Topór to najstarsze, złożone narzędzie nadal używane. Wynaleziony przed 12000 rokiem p.n.e.. Jest rozwinięciem pomysłu kija z obciążonym końcem, który dał początek takim wynalazkom jak: maczuga, młotek, motyka itp. Zmieniał się materiał i zastosowanie, ale zasada działania pozostała nie zmieniona. Początkowo wykonywany z kamienia i rogu, brązu a następnie stali. Występuje w różnych formach np. jako ciężki, dwuręczny topór bojowy (Berdysz), lub lekki toporek rycerski, jako ciężki, z krótkim drzewcem topór rzeźnicki, lub w formie laski (ciupaga). Jest symbolem kata, oraz występuje w wielu herbach. Jako narzędzie kata służył do dekapitacji – czyli obcinania głowy. W późniejszych czasach zastąpiony przez gilotynę.

DENIX SA
1601
5 Przedmioty

Może ci się spodobać również