REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
  • REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
  • REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
  • REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601
REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601

REPLIKA FRANCUSKI TOPÓR WOJENNY z XV w DENIX MODEL 1601

210,00 zł
Brutto

Doskonała replika bitewnego topora, Francja

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA FRANCUSKIEGO TOPORA WOJENNEGO z XV w DENIX MODEL 1601

DANE TECHNICZNE:
Prezentowana replika jest udaną próbą odwzorowania francuskiego topora bitewnego z XV wieku. Niesamowite metalowe ostrze, masywna budowa. Rękojeść drewniana zakończona metalową kocówką.

Materiał: metal, drewno
Rozmiar: 70 cm
Waga: 930 g

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.

HISTORIA: Topór to najstarsze, złożone narzędzie nadal używane. Wynaleziony przed 12000 rokiem p.n.e.. Jest rozwinięciem pomysłu kija z obciążonym końcem, który dał początek takim wynalazkom jak: maczuga, młotek, motyka itp. Zmieniał się materiał i zastosowanie, ale zasada działania pozostała nie zmieniona. Początkowo wykonywany z kamienia i rogu, brązu a następnie stali. Występuje w różnych formach np. jako ciężki, dwuręczny topór bojowy (Berdysz), lub lekki toporek rycerski, jako ciężki, z krótkim drzewcem topór rzeźnicki, lub w formie laski (ciupaga). Jest symbolem kata, oraz występuje w wielu herbach. Jako narzędzie kata służył do dekapitacji – czyli obcinania głowy. W późniejszych czasach zastąpiony przez gilotynę.

DENIX SA
1601
5 Przedmioty

Może ci się spodobać również