REPLIKA GARŁACZA z XVIII w DENIX MODEL 1110 G

1110 G

Nowy produkt

127,00 zl z VAT

-51,00 zl

178,00 zl z VAT

Replika garłacza jest wierną kopią z XIII wieku

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

REPLIKA GARŁACZA Z XVIII w DENIX MODEL 1110 G

DANE TECHNICZNE:

Przedstawiona replika garłacza jest wierną kopią z XIII wieku. Lufa delikatnie zdobiona i rozszerzona przy wylocie co ułatwiało ładowanie broni. W prezentowanej replice mechanizm zamka działa i po naciągnięciu kurka można oddać tzw. suchy strzał.

Materiał: stop cynku i aluminium oraz drewno 

Długość: 42 cm

Waga: 640 g

Kolor: srebrno - brązowy

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.

HISTORIA: Garłacz został skonstruowany w XVI wieku w Holandii jako broń dla marynarzy. Rozszerzenie wylotu lufy (zwane trąbą) miało ułatwić ładowanie broni na rozchwianym pokładzie, uważano także, że takie rozszerzenie zwiększa rozrzut śrutu. W rzeczywistości rozszerzenie nie ma wpływu na rozrzut. Łatwość ładowania i możliwość zamiennego używania kul i śrutu sprawił, że garłacze rozpowszechniły się w Europie. Trafiły między innymi do uzbrojenia włoskiej lekkiej jazdy, załóg weneckich galer i hiszpańskich strzelców. Później stały się głównie bronią jazdy, i w tej roli rozpowszechniły się na Wschodzie, Presji i Kaukazie.

10 innych produktów w tej samej kategorii: