Sztylety

Szlachetne sztylety – repliki broni białej

Sztylety były używane zarówno przez wielkich władców, jak i ich podwładnych. Ten rodzaj broni białej jest w historii ludzkości obecny już od setek lat. Trafia na karty powieści znanych pisarzy, oglądamy go także we wspaniałych filmach historycznych. To prosta broń biała, która w porównaniu z szablą może nie robić tak dużego wrażenia – jednak jej rola w trakcie wydarzeń historycznych była równie znacząca.

Historyczne sztylety w ofercie Galerii Replik

Sztylety zyskały swoją popularność jako rodzaj broni białej w okresie średniowiecza i renesansu. Przez wieki udoskonalano ich formę i pracowano nad zwiększoną skutecznością. Powstawały kolejne rodzaje sztyletów, których używały osoby z różnych warstw społecznych i epok historycznych. Sztyletów używali zarówno starożytni Rzymianie, jak i średniowieczna szlachta.

Repliki historycznych sztyletów – broń biała na przestrzeni epok

Repliki broni białej, które znajdują się w asortymencie Galerii Replik, to sztuki broni wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Oferujemy dostęp do sztyletów z tablo i zdobionych sztyletów w pudełkach. Wyjątkowe repliki sztyletów rzymskich, czy sztyletu króla Ryszarda Lwie serce, nie pozwalają nam zapomnieć o wielkiej historii i jej najważniejszych momentach.