Strzelby

Repliki historycznych strzelb w Galerii Replik

Strzelba wielu z nas kojarzy się głównie z myślistwem. To właśnie z tą dziedziną najbardziej związana jest historia strzelby – palnej broni śrutowej, której wiele modeli ma swoje korzenie w historii myślistwa. Dzisiejsze modele strzelb są zasilane amunicją w postaci nabojów śrubowych i brenek. Jednak historyczne modele strzelb są równie ciekawe, co te nam współczesne.

Niepowtarzalne rodzaje strzelb w sklepie Galeria Replik

Repliki broni palnej mają wiele rodzajów i modelów. Strzelby, które znajdują się w naszej ofercie, będą przypominać Wam o najważniejszych momentach historii. Strzelba Sharps, amerykański karabin wojskowy, to wspaniały model pochodzący z 1859 roku. Ta wyjątkowa replika będzie przypominać Ci o burzliwych czasach Dzikiego Zachodu i potyczkach amerykańskich wojsk.

Strzelba – towarzysz największych wodzów i przywódców

Wśród dostępnych u nas replik znajdują się strzelby, które towarzyszyły armii napoleońskiej. Francuscy żołnierze korzystali z modeli takich jak strzelba skałkowa. Warto jednak również zwrócić uwagę na wyjątkową strzelbę dwururkę – amerykańską broń myśliwską, pochodzącą aż z początków XIX wieku. W Galerii Replik nie brakuje również karabinów angielskich.