Pistolety nowoczesne

Pistolety nowoczesne – Galeria Replik

Nowoczesna broń palna jest równie fascynująca, co jej dawniejsze modele. Epoka nowoczesna przyniosła nam wiele egzemplarzy pistoletów równie ciekawych, co broń palna typu Colt czy Winchester. Pistolety te odpowiadały współczesnym potrzebom – musiały być lekkie i poręczne. Dlatego w naszej ofercie znajduje się pełen asortyment nowoczesnych pistoletów.

Pistolety nowoczesne – broń palna w ofercie Galerii Replik

Repliki pistoletów nowoczesnych nie są wyłącznie kwestią współczesności. Pomysł na stworzenie lżejszej i bardziej osobistej broni palnej pojawił się już w XIV wieku. Jednak jego masowa produkcja przypada właśnie na czas epoki nowoczesnej, czyli przełom XIX i XX wieku. To właśnie wtedy pistolety osiągnęły gigantyczną popularność. Industrializacja musiała dotrzeć do przemysłu wojskowego i produkcji broni – te gałęzie gospodarki i ekonomii, tak jak inne dziedziny życia, były prężnie i intensywnie unowocześniane.

Wyjątkowe repliki XX-wiecznej broni palnej

W ofercie Galerii Replik chcemy udostępnić najciekawsze z modeli pistoletów nowoczesnych. Dlatego znajdziecie u nas tak istotne modele, jak replikę pistoletu izraelskiego Desert Eagle z 1982 roku, czy znanego wszystkim Waltera P-38, niemieckiego pistoletu skonstruowanego przez Fritza Walthera.