Pistolety skałkowe

Bezbłędnie odwzorowane Pistolety Skałkowe

Pistolet skałkowy był zdecydowanym przełomem w historii produkcji broni. Do szerokiej gamy oręża białego dołączyła również pierwsza skuteczna broń palna. Największa popularność pistoletów skałkowych przypada na XVII i XVIII wiek. To właśnie wtedy ten rodzaj rynsztunku był wykorzystywany na wielu polach bitewnych z ogromnym powodzeniem. Wcześniej korzystano z mniej poręcznych muszkietów. Opierały się one na zawodnym mechanizmie kołowym, co często powodowało ich zawodność. Przełomem zostało opracowanie mechanizmu skałkowego. Pistolety skałkowe charakteryzowała równie duża skuteczność, ich zasięg to około 50 m. To czyniło je skuteczną bronią dystansową, siejącą strach w szeregach wroga. Na ich korzyść zdecydowanie przemawiała również cena produkcji, właśnie ten rodzaj oręża był dużo tańszy. To pozwalało bezproblemowo wyposażyć armię w taki rynsztunek. W naszej ofercie posiadamy repliki pistoletów skałkowych, które wybornie odwzorowują oryginały. Ich wygląd przyciąga oko i zabiera nas w historyczną podróż wstecz.

Repliki Pistoletów Skałkowych Najwyższej Jakości

Nazwa pistoletu skałkowego wywodzi się z mechanizmu, który z pewnością był innowacyjnym rozwiązaniem w tamtym okresie. Wszystkie rozwiązania techniczne zaproponowane wcześniej, niejednokrotnie potrafiły zawodzić. To spowodowało, że nadrzędną potrzebą stało się opracowanie nowego mechanizmu, który będzie niezawodny. W odpowiedzi na te potrzeby został opracowany zamek skałkowy. To przełomowe odkrycie pozwoliło na znaczne uproszczenie posługiwania się tym rodzajem broni. Od teraz każdy żołnierz bez większych problemów mógł korzystać z tego rynsztunku. Dodatkowo drugą co do wielkości korzyścią, była redukcja kosztów produkcji. To pozwoliło na masowe wytwarzanie pistoletów skałkowych, które były jednym z bardziej skutecznych rodzajów oręża na polach bitewnych. Ten rodzaj broni odegrał znaczącą rolę w wielu starciach w tamtym okresie, m.in. Indiach, Wielkiej Brytanii, Francji. Repliki pistoletów skałkowych, które znajdą Państwo w naszym sklepie, są najwyższej jakości. Ich wygląd jest bliski oryginalnym pistoletom pochodzącym z XVII i XVIII wieku. Dodatkowo są w 100% bezpieczne, są wykonane z miękkich stopów, co uniemożliwia ich przekalibrowanie i wykorzystanie jako broń.

Niezbędny element każdej kolekcji – Replika Pistoletu Skałkowego

Replika Pistoletu Skałkowego jest elementem, który powinien mieć każdy kolekcjoner. Nie ma bardziej rozpoznawalnego symbolu, jeśli chodzi o oręż pochodzący z XVII i XVIII wieku. Ten rodzaj broni był w posiadaniu wielu armii, niejednokrotnie przekładając się na sukces na polach bitewnych. Prosta konstrukcja, tani mechanizm, to czyniło ten rynsztunek bardzo atrakcyjnym elementem każdej armii. Warto pamiętać jak istotnym elementem przekładającym się na historię był rozwój broni palnej. Pistolety skałkowe poza prostotą cechował bardzo atrakcyjny wygląd. Często ten rodzaj broni był ręcznie zdobiony przez rzemieślników różnego rodzaju. W naszym sklepie posiadamy bardzo wiele rodzajów oraz modeli replik pistoletów skałkowych. Każdy z tych modelów perfekcyjnie odwzorowuje oryginał, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o wykonanie. Nasi dostawcy oferują repliki najwyższej jakości. Wszystko to powoduje, że Państwo jako kolekcjonerzy otrzymują bezbłędny element kolekcji.