Garłacze + tablo

Efektowne repliki garłaczy umieszczone na tablo

Garłacze to bardzo charakterystyczny rodzaj broni palnej, którego najbardziej rozpoznawalnym elementem jest rozszerzana przy wylocie lufa. Po raz pierwszy użyto jej w XVI wieku w Holandii, gdzie służyła jako broń marynarzy. Tak skonstruowany wylot lufy miał ułatwiać używanie broni na często niezbyt stabilnym pokładzie okrętu, a dodatkowo uważano, że zapewnia większy rozrzut śrutu, co miało niemały wpływ na reakcję przeciwnika na widok tak majestatycznej i groźnie wyglądającej strzelby. Garłacz był bronią wojskową aż do XVIII wieku, aby później stać się już bronią cywilną. Dzięki zakupom w naszej Galerii Replik możesz stać się posiadaczem odwzorowanej z najwyższą dokładnością repliki garłacza, który jest niezwykle efektowny i może stanowić doskonałą ozdobę kolekcji — szczególnie gdy dołączy do niej wraz z klasycznym i eleganckim tablo, umożliwiającym wyeksponowanie wszystkich atutów tej wyjątkowej broni. Wszystkie repliki garłaczy wykonano z drewna doskonałej jakości, które w połączeniu z metalowymi elementami złota, srebra czy brązu tworzy duet, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od razu widać precyzję, z jaką oddano ducha minionych epok, w których ta broń była nadal używana.

Repliki garłaczy na tablo produkcji firmy Denix

W ofercie naszego sklepu galeriareplik.pl posiadamy unikatowe modele pochodzące z kolekcji renomowanego producenta — hiszpańskiej firmy Denix. Jakość oraz dbałość o aspekty wizualne idą w parze z konkurencyjnymi cenami. Dostępne w sklepie repliki garłaczy są odpowiednio postarzane i stylizowane, tak by jak najdokładniej nawiązać do tradycji broni palnej, którą niegdyś ozdabiano bogatą ornamentyką dodającą oryginalności poszczególnym modelom. W kolekcji znajdują się garłacze na tablo austriackie czy angielskie, ale także te pirackie — w końcu to broń charakterystyczna dla bitew na morzu. Co ważne, dostępne repliki broni nie posiadają możliwości przekalibrowania, przez co do ich nabycia nie jest potrzebne zezwolenie. Jest to równoznaczne z tym, że są one w pełni bezpieczne. Mechanizm pozwala jedynie na oddanie tak zwanego suchego strzału i, mimo że repliki garłaczy są precyzyjnym odwzorowaniem oryginałów, to nie ma obaw, że mogą być w ten sam sposób używane. Za to z powodzeniem mogą stać się uzupełnieniem kolekcji, ozdobą eleganckiego gabinetu czy prezentem dla miłośnika broni palnej, historii militariów lub marynarki.

Garłacze na tablo dla kolekcjonerów

Same repliki garłaczy są wyjątkowo pięknie wykonane, lecz tego rodzaju broń zasługuje na odpowiednią oprawę. Hiszpańska marka Denix o nią zadbała, dołączając do eleganckich modeli replik drewniane tablo, które pozwala jak najlepiej wyeksponować wszystkie detale garłacza — a bez wątpienia warto zwrócić na nie uwagę. Misternie wykonane metalowe zdobienia charakterystyczne dla broni palnej z minionych wieków oraz eleganckie wykończenie każdego elementu to tylko niektóre z powodów, dla których repliki przyciągają kolekcjonerów i miłośników niezwykle pasjonującej historii militariów. Garłacze na tablo są bardzo efektowne, a przy tym pozwalają poczuć klimat morskich bitew i potyczek. Niegdyś popularne w całej Europie i używane przez wojsko oraz cywilów, dziś mogą być przede wszystkim podziwiane za kunszt wykonania i wybitną prezentację. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty Galerii Replik z idealnie odzwierciedlonymi modelami broni palnej na eleganckim tablo!