Polskie szable w pudełku

Szabla – broń, która zmieniła losy świata

Szabla to jeden z podstawowych rodzajów broni białej, który kojarzy praktycznie każdy z nas, nawet bez większej znajomości historii oraz zainteresowania bronią. Od miecza wyraźnie różni się ona wygiętą głownią. Początki tej broni sięgają już czasów starożytności. Wiedza, którą mamy obecnie na ten temat, pozwala stwierdzić, że tak jak wiele innych ważnych dla naszych cywilizacji osiągnięć, powstanie tej broni zawdzięczamy mieszkańcom Azji – Chin, jak też np. Persji. Wraz z wędrówkami ludów szable przywędrowały do Europy kilka wieków później, a upowszechniły się dopiero w średniowieczu. Od XVI wieku są jedną z podstawowych broni używanych również na naszych terenach, obecną do dziś na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Repliki szabli polskich – dlaczego warto?

Choć szabla przez dosyć długi czas wchodziła w łaski naszych rodaków przed wiekami, to gdy już do tego doszło, z czasem zrodził się wręcz kult szabli. Była ona symbolem sarmatyzmu, a mówiło się nawet, iż jest to jedyna broń godna tego, aby nosił ją prawdziwy polski szlachcic. Szable mają zatem duże znaczenie nie tylko w historii świata i konkretnych bitew, ale też w kulturze naszego kraju na przestrzeni wieków. Z tym większą przyjemnością możemy zaoferować naszym klientom wyjątkowe, efektownie wykonane repliki szabli polskich na tablo oraz w pudełkach. Może być to cenny nabytek nie tylko do kolekcji miłośnika broni lub historii, ale też kogoś interesującego się naszą kulturą i korzeniami polskości. Nie będziesz mieć lepszej okazji do tego, by zobaczyć, jak wyglądała prawdziwa szabla, którą walczono kilkaset lat temu – przekonaj się już teraz!

Repliki szabli husarskich i nie tylko

W naszym sklepie internetowym odnajdziesz m.in. wyjątkowe repliki szabli husarskich. Są to modele wzorowane na broni używanej przez ciężkozbrojną husarię w czasach króla Jana III Sobieskiego. Broń ta była w posiadaniu ówczesnej elity naszego rycerstwa i do dziś uważana jest za najbardziej elitarną szablę w dziejach naszej armii oraz symbol wyjątkowej polskiej broni. Oprócz replik szabli husarskich oferujemy również modele wykonane na podstawie broni z późniejszych czasów. Proponujemy np. replikę szabli generała Sikorskiego oraz szabli wykorzystywanych przez Wojsko Polskie po I Wojnie Światowej. W naszej ofercie znajdziesz zatem dość duży przekrój broni ukazujący to, jak wyposażenie to zmieniało się przez wieki oraz modele związane nie tylko z określonymi czasami, ale też konkretnymi postaciami z historii Polski.

Wyjątkowe repliki szabli w pudełkach

Nasze repliki szabli polskich oferowane są w estetycznych pudełkach. Posłużą Ci one do przechowywania oraz eleganckiej ekspozycji swoich eksponatów. Dzięki temu mogą również być idealnym prezentem dla pasjonata historii lub militariów. Wszystkie oferowane przez nas przedmioty wykonane zostały z jak największą dokładnością, aby odwzorować nie tylko tak podstawowe kwestie, jak kształt i ogólny charakter broni, ale też wszelkiego rodzaju zdobienia. Materiały, które wykorzystano do ich stworzenia, to m.in. wysokiej jakości drewno, skóra, mosiądz, czy stal wysokowęglowa. Informujemy jednocześnie, że nasze repliki szabli polskich w pudełkach i na tablo są wyłącznie przedmiotami o wartości kolekcjonerskiej – nie nadają się do ostrzenia ani też fechtunku i prawdziwej walki. Zapraszamy serdecznie – poznaj dostępne u nas repliki szabli polskich i przenieś się dzięki nam nawet kilkaset lat wstecz, do najbardziej chwalebnych wydarzeń w dziejach narodu polskiego!