Szable historyczne

Szable historyczne w ofercie Galerii Replik

Szable znamy już od setek lat. Ta szlachetna broń biała była narzędziem walki naszych dawnych przodków, a jej ślady pozostały w powieściach historycznych wielkich pisarzy, takich jak Henryk Sienkiewicz. Nieodłączna „szabelka” towarzyszyła szlachcicom w trakcie różnych perypetii i przeciwności losu. W Galerii Replik chcemy umożliwić Wam kontakt z tym klasycznym i wyjątkowym rodzajem broni białej.

Repliki broni białej – Galeria Replik

Repliki broni białej to przedmioty, dzięki którym możemy być bliżej prawdziwej historii. W historii naszego kraju zapisały się szable polskie, które są wyjątkową wizytówką naszego kraju. Jednak równie ciekawe są rodzaje szabli z całego świata, używane przez ludzkość w najodleglejszych zakątkach półkuli i najróżniejszych szerokościach geograficznych. Szable pirackie były narzędziem wielu rozbojów, a miecze Templariuszy towarzyszyły wielu istotnym wydarzeniom historycznym. Każdy z tych rodzajów szabli świadczy o ciekawej i burzliwej historii narodów i państw.

Wielka historia już dziś bliżej Ciebie – wyjątkowe repliki broni historycznej

Szable to legendarna wręcz broń biała, dlatego tak niepowtarzalna jest ich forma jako replik broni historycznej. Pierwsze szable pojawiały się już w V wieku, a dzięki replikom są obecne aż do dziś.