Sztylety + tablo

Sztylet – mała, funkcjonalna broń używana od tysięcy lat

Broń sieczna użytkowana była przez człowieka już przed tysiącami lat. Poznano ją oczywiście znacznie wcześniej niż popularniejszą obecnie broń palną i przez większość naszych dziejów to na niej opierały się wszelkie bitwy i wojny. Pierwszą bronią, która kojarzy się z kategorią broni siecznej większości z nas, jest zapewne miecz. Choć to zdecydowanie najskuteczniejszy z jej rodzajów, to nie zawsze był on opcją najbardziej funkcjonalną. W niektórych sytuacjach miecz był po prostu zbyt duży, ciężki i nieporęczny. Z tego powodu powstała potrzeba na również inne rodzaje broni siecznej, a wśród nich puginały, czy też sztylety. Sztylet to tak naprawdę miniatura miecza o prostym kształcie. Broń ta znana była już w paleolicie, kiedy to wykonywano ją z kamienia, czy kości. Upowszechniła się jednak dopiero w średniowieczu oraz epoce renesansu. Jej mniejsze od miecza rozmiary oraz kształt umożliwiały w łatwy sposób zadanie ciosu kłutego. Sztylety na przestrzeni tysięcy lat służyły w związku z tym do wielu zabójstw, czy też dobijania leżącego przeciwnika na polu bitwy. Niejeden sztylet miał zatem też swój udział w zmianie historii konkretnych społeczeństw oraz regionów, a w konsekwencji również świata, jaki znany jest nam dzisiaj. Jeśli interesuje Cię historia tej broni i chciałbyś poznać najsławniejsze sztylety z historii świata, to z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta, w której znajdziesz wyjątkowe kolekcjonerskie sztylety na tablo! Zapraszamy na zakupy!

Repliki sztyletów na tablo

Przedstawiamy specjalnie przygotowane dla naszych klientów repliki sztyletów znanych z historii ludzkości. To niepowtarzalna okazja, aby uzupełnić swoją historyczną kolekcję broni, gadżetów i innych przedmiotów związanych z minionymi epokami. Sztylet na tablo będzie idealnym prezentem  lub też dekoracją w pokoju bądź gabinecie. Może on trafić w gust nawet osób, które nie interesują się historią, ponieważ dostępne u nas modele wykonane są z niezwykłą dbałością o estetykę i szczegóły. Zastosowano w nich takie materiały, jak wysokiej jakości metale, sklejki, czy imitacje skóry. Istotnym faktem jest też to, że nasze kolekcjonerskie sztylety są jedynie replikami – nie posiadają cech prawdziwej broni, nie nadają się do naostrzenia, nie są przeznaczone do realnej walki. W związku z tym mogą one bezpiecznie zdobić ściany nawet w Twoich domowych wnętrzach bez zagrożenia dla domowników. Wyeksponowanie zakupionego modelu na ścianie umożliwi Ci tablo, które dołączane jest do każdego z produktów.

Kolekcjonerskie sztylety o wyjątkowej wartości historycznej

W naszej ofercie znajdziesz wiele sztyletów na tablo wzorowanych na autentycznych historycznych sztyletach. Możesz wybrać m.in. broń Ryszarda Lwie Serce – króla Anglii znanego przede wszystkim z uczestnictwa w wyprawach krzyżowych. Niezwykłą popularnością cieszą się też kolekcjonerskie sztylety wzorowane na broni legendarnego celtyckiego władcy – króla Artura słynnego z legend o Excaliburze oraz Rycerzach Okrągłego Stołu. Wybierając repliki broni dostępne w naszym sklepie internetowym, możesz zatem uzupełnić swoją wiedzę bądź też realizować swoją pasję. Nie musisz polegać jedynie na historycznych przekładach oraz własnej wyobraźni, część historii człowieka tworzonej na przestrzeni tysięcy lat możesz zobaczyć na własne oczy oraz własnoręcznie ją dotknąć! Więcej informacji o konkretnych interesujących Cię modelach broni znajdziesz w opisie danego produktu – zachęcamy do odwiedzania nas i dokonywania zakupów!