Broń biała

Broń biała – repliki historyczne w Galerii Replik

Broń biała to szlachetny rodzaj broni, który niesie ze sobą dziesiątki historii i sprawia, że możemy pamiętać o niepowtarzalnych wydarzeniach z przeszłości. Towarzyszy ludzkości od wieków: była obecna podczas wielkich wojen potężnych armii, jak i licznych prywatnych potyczek w trakcie pojedynków o honor. Dziś obecna w zawodach niezwykłej sztuki, jaką jest szermierka, broń biała zyskała wysoki status rzeczy szlachetnej. Dlatego w Galerii Replik oferujemy duży wybór replik broni białej.

Repliki białej broni w ofercie Galerii Replik

W naszym asortymencie znajdziecie starannie wykonane repliki tak klasycznych rodzajów broni białej, jak szable historyczne. Wśród nich oferujemy wyjątkowe repliki szabli pirackich czy replik dostojnych szabli napoleońskich. Dzięki nim możesz cieszyć się obecnością historii w swoim życiu. Nie są nam obce także miecze historyczne, które przypominają o bitwach wielkich armii z czasów potężnych królów. Replika miecza Ryszarda Lwie serce to wyjątkowy przedmiot, który świadczy o bogactwie historii ludzkości.

Szlachetna broń biała w Twoich dłoniach

Jednak broń biała to nie tylko szable i miecze. Proponujemy także skorzystanie z dużego wyboru replik sztyletów: choć drobniejsze i mniejsze niż szable czy miecze, to wciąż są równie ciekawe. Sztylet Ryszarda Lwie Serce był bowiem nie mniej istotny niż jego miecz.

W naszej ofercie broni białej znajdują się również repliki nożyków do listów, topory i halabardy.