Polskie szable na tablo

Szabla – broń sieczna o tysiącach lat tradycji

Broń znana jest człowiekowi praktycznie od zarania dziejów. Zanim powstała i rozpowszechniła się broń palna, najskuteczniejszym narzędziem tej kategorii była broń sieczna, służąca do walki wręcz. Jednym z rodzajów takiej broni jest szabla. Nim dotarła ona na ziemie polskie, jej początków wypatrywać należy głównie na wschodzie – w Azji, gdzie spotkać ją można było nawet w czasach starożytnej Persji. W Europie, w tym w Polsce prym wiodły jednak miecze, a szabla na upowszechnienie się poczekać musiała do czasów Średniowiecza. Za sprawą styczności z Turkami, Tatarami, a także Rusią, czy Węgrami, także w naszym kraju szabla stała się wówczas podstawową bronią sieczną. Okazała się ona w ówczesnych realiach praktyczniejsza od mieczy, lżejsza, pozwalająca na szybsze ataki. Powstał wręcz kult szabli, która w późniejszych czasach stała się podstawowym atrybutem szlachcica oraz wyobrażenia sarmaty. Tak praktyczna broń o tak bogatej tradycji jest obecna w wyposażeniu wojsk na całym świecie do dziś, w tym także Wojska Polskiego. Same szable są przedmiotem badań i wielu szczegółowych opracowań, natomiast repliki szabli polskich to bardzo atrakcyjne przedmioty z punktu widzenia historyków, kolekcjonerów, czy grup rekonstrukcyjnych. Idealnie odwzorowane szable Wojska Polskiego, a także repliki innych historycznych broni odnajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego!

Repliki szabli polskich

Oferujemy doskonale wykonane szable na tablo, które będą uzupełnieniem każdej kolekcji – zarówno miłośnika broni, historii, jak i dziejów państwa polskiego. Nasze produkty mogą posłużyć Ci jako ozdoba pokoju lub będą idealnym prezentem dla miłośnika tematyki. Warto podkreślić, że nie są one naostrzone i nie nadają się do ostrzenia, dzięki czemu są bezpieczne, nie są realną bronią, ani też nie ma możliwości użycia ich w fechtunku. Aby oferowane u nas szable Wojska Polskiego i inne repliki broni wyróżniały się tak dużą dokładnością i jakością wykonania, zastosowano w nich najwyższej jakości materiały, jak np. stal, skórę, czy też mosiądz. Warto też konserwować swoje eksponaty, aby na dłużej zachowały one efektowny wygląd, a więcej wskazówek na ten temat odnajdziesz przy konkretnym, interesującym Cię produkcie. Poszczególne modele świetnie nadają się także do wykonania na nich dedykacji dla obdarowywanej osoby.

Szable na tablo do Twojej kolekcji

W naszym sklepie internetowym odnajdziesz repliki szabli polskich z różnych okresów historycznych. Możesz wybrać model odwzorowujący szablę wykorzystywaną przed polską husarię, powstałą jeszcze za czasów Jana III Sobieskiego, słynącego z zatrzymania Turków pod Wiedniem. Znajdziesz u nas również bogaty wybór replik szabli polskich z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Będzie to niepowtarzalna okazja dla każdego miłośnika historii na to, by móc choć przez chwilę dotknąć realiów z czasów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Istotnym elementem naszych modeli, dodatkowo zwiększającym ich estetykę, jest dołączane do nich tablo. Pozwoli Ci ono w efektowny i elegancki sposób wyeksponować zakupioną przez Ciebie replikę w dowolnym miejscu. Dzięki temu może stać się ona ciekawą dekoracją pokoju, sali lekcyjnej, a nawet gabinetu lub firmowego biura. Gwarantujemy, że dokładne odwzorowanie i wysoka jakość wykonania produktu będą w stanie zachwycić każdego! Zachęcamy do tego, aby szerzej zapoznać się z oferowanymi przez nas replikami broni, poznania ich historii i wybrania ich do swojej kolekcji!