ROSYJSKI KARABIN MASZYNOWY AK-47 DENIX MODEL 1097

1097

Nowy produkt

644,00 zl z VAT

Wierna replika rosyjskiego karabinu maszynowego AK-47

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

REPLIKA ROSYJSKIEGO KARABINU MASZYNOWEGO AK-47 DENIX MODEL 1097

DANE TECHNICZNE:

Wierna replika rosyjskiego karabinu maszynowego AK-47. Prezentowany model posiada zdejmowany magazynek i rozkładana kolbę, możliwe jest również przeładowanie broni i oddanie suchego strzału.

Materiał: metal, drewno

Waga: 4090 g

Wymiary: długość 86 cm, wysokość z magazynkiem 27 cm

Wymiary: magazynka 24 x 6.5 cm

Kolor: brązowo - czarny

PRODUCENT : DENIX SA HISZPANIA

UWAGA: AK-47 - replika broni nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.

HISTORIA: Karabinek AK (ros. Автомат Калашникова – automat Kałasznikowa, polskie oznaczenia: 7,62 mm pmK, 7,62 mm kbk AK) – potocznie Kałasznikow, karabinek automatyczny konstrukcji radzieckiej z okresu po II wojnie światowej. Zastąpiony został przez karabinek AKM. W ZSRR prace nad bronią strzelającą nabojem pośrednim rozpoczęły się już w latach 30. XX wieku, kiedy konstruktorzy radzieccy, w ramach przyjacielskiej współpracy technicznej, zapoznali się z niemieckimi osiągnięciami w tej dziedzinie. Pracowano równocześnie nad amunicją i bronią kalibru 7,62 mm oraz 5,5 mm. Działania te, zostały zarzucone w momencie wybuchu wojny. Zajęto się bieżącymi potrzebami frontu. Zainteresowanie bronią na nabój pośredni, powróciło po zdobyciu pierwszych egzemplarzy niemieckich karabinów MKb-42 oraz pojawieniu się, dostarczanych z USA, karabinków M1 Carbine.

26 innych produktów w tej samej kategorii: