NIEMIECKI PISTOLET SKAŁKOWY z XVIII wieku DENIX MODEL 1043 L

1043 L

Nowy produkt

162,00 zl z VAT

Wierna replika niemieckiego czarnoprochowego pistoletu z końca XVIII wieku.

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

NIEMIECKI PISTOLET SKAŁKOWY z XVIII wieku DENIX MODEL 1043 L
DANE TECHNICZNE:
Wierna replika niemieckiego czarnoprochowego pistoletu z końca XVIII wieku. Wyróżnia się bogato zdobionymi elementami metalowymi oraz stylowym kurkiem który po naciągnięciu i zwolnieniu oddaje suchy strzał. Wykonana jest w skali 1;1 czyli waga, wymiary, wygląd są identyczne jak w oryginale. Różnica polega na tym że elementy metalowe wykonane są że stopów miękkich /cynk+aluminium/ aby nie można ich przekalibrować i używać do strzelania.
Prezentowany pistolet sprzedawany jest bez dodatkowych akcesori: pudełka i stojaka. Akcesoria można zakupić u nas osobno.
Materiał: miękki stop i drewno afrykańskie
Waga: 830 g
Rozmiar: 43 cm
Kolor: złoto - srebrno - brązowy
Producent : DENIX SA Hiszpania
UWAGA:
Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.
HISTORIA:
Bronią czarnoprochową są wszelkiego rodzaju działa i broń ręczna produkowane do końca XIX wieku (a także ich późniejsze repliki), gdyż w tym wieku wynaleziono inne materiały miotające poza prochem czarnym, z reguły znacznie skuteczniejsze i nie wytwarzające dymu (prochy bezdymne). Broń czarnoprochowa była najczęściej ładowana odprzodowo, tj. od strony lufy, osobno prochem i pociskiem, ewentualnie wieloma pociskami, różnymi elementami uszczelniającymi takimi jak przybitki, flejtuchy. Istnieją też liczne przykłady broni czarnoprochowej odtylcowej, np. niemiecki model 1842, tzw. karabin Dreysego. W późnej broni czarnoprochowej często stosowano amunicję scaloną, bocznego bądź centralnego zapłonu, w papierowych gilzach lub łuskach. W działach i wczesnej ręcznej broni palnej, np. rusznicach, samopałach, proch zapalał tlący się lont umieszczony w otworze w lufie w miejscu, gdzie znajdował się ładunek. Od XV wieku w broni ręcznej wykorzystywano różne typu mechanizmu odpalającego ładunek za pociągnięciem spustu - zamki: lontowy, kołowy, skałkowy, kapiszonowy, iglicowy (używany w broni na amunicję scaloną, najczęściej w połowie XIX wieku), występujące w licznych wariacjach. Większość egzemplarzy broni czarnoprochowej odprzodowej miała lufę gładką, ze względu na trudności techniczne wykonania gwintu, a także przede wszystkim kłopotliwe ładowanie broni gwintowanej od przodu, kiedy pocisk trzeba było przepchnąć przez całą lufą, uważając jednocześnie aby go nie odkształcić. Istniały jednak egzemplarze gwintowane, przeznaczone szczególnie do polowania, dla strzelców wyborowych itp. W późniejszej broni odtylcowej lufę najczęściej gwintowano, w ten sposób znacznie zwiększając jej celność. W broni ręcznej przeznaczonej do strzelania śrutem - niektórych strzelbach myśliwskich, garłaczach, a także w kartaczach, gwintu nigdy nie stosowano. Broń czarnoprochowa może być przeznaczona do strzelania zarówno kulami, pociskami nie kulistymi (tylko gwintowana), jak i śrutem.

30 innych produktów w tej samej kategorii: