NIEMIECKI PISTOLET SKAŁKOWY z XVIII wieku DENIX MODEL 1043 L

1043 L

Nowy produkt

162,00 zl z VAT

Replika niemieckiego czarnoprochowego pistoletu

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

REPLIKA NIEMIECKI PISTOLET SKAŁKOWY z XVIII wieku DENIX MODEL 1043 L

DANE TECHNICZNE:

Wierna replika niemieckiego czarnoprochowego pistoletu z końca XVIII wieku. Wyróżnia się bogato zdobionymi elementami metalowymi oraz stylowym kurkiem który po naciągnięciu i zwolnieniu oddaje suchy strzał. Wykonana jest w skali 1;1 czyli waga, wymiary, wygląd są identyczne jak w oryginale. Różnica polega na tym że elementy metalowe wykonane są że stopów miękkich /cynk+aluminium/ aby nie można ich przekalibrować i używać do strzelania. Prezentowany pistolet sprzedawany jest bez dodatkowych akcesori: pudełka i stojaka. Akcesoria można zakupić u nas osobno.

Materiał: miękki stop i drewno afrykańskie

Waga: 830 g

Rozmiar: 43 cm

Kolor: złoto - srebrno - brązowy

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.

HISTORIA: Bronią czarnoprochową są wszelkiego rodzaju działa i broń ręczna produkowane do końca XIX wieku (a także ich późniejsze repliki), gdyż w tym wieku wynaleziono inne materiały miotające poza prochem czarnym, z reguły znacznie skuteczniejsze i nie wytwarzające dymu (prochy bezdymne). Broń czarnoprochowa była najczęściej ładowana odprzodowo, tj. od strony lufy, osobno prochem i pociskiem, ewentualnie wieloma pociskami, różnymi elementami uszczelniającymi takimi jak przybitki, flejtuchy. Istnieją też liczne przykłady broni czarnoprochowej odtylcowej, np. niemiecki model 1842, tzw. karabin Dreysego. W późnej broni czarnoprochowej często stosowano amunicję scaloną, bocznego bądź centralnego zapłonu, w papierowych gilzach lub łuskach.

30 innych produktów w tej samej kategorii: