REPLIKA SZABLI NAPOLEOŃSKIEJ z XIX w DENIX MODEL 4127

4127

Nowy produkt

272,00 zl z VAT

Wierna  replika szabli pochodzącej z XIX wieku

Więcej szczegułów

Dodaj do listy życzeń

TOWAR DOSTĘPNY

REPLIKA SZABLI NAPOLEOŃSKIEJ z XIX w    DENIX MODEL 4127

DANE TECHNICZNE:

Wierna  replika szabli pochodzącej z XIX wieku. Stanowiła ona uzbrojenie piechoty francuskiej podczas wszystkich wojen napoleońskich. Charakterystyczny kształt rękojeści można było spotkać nie tylko w całej Europie, ale i w Stanach Zjednoczonych. Pochwa pokryta imitacją skóry w kolorze czarnym, zdobiona z dwóch stron. Chromowane ostrze daje wyjątkowy połysk. Rękojeść wykonano z metalu (cynkalu). Precyzyjnie wykonane detale oddają ducha epoki. Idealne dla każdego entuzjasty czasów Napoleona.

Prezentowana szabla sprzedawana jest bez wieszaczków. Akcesoria można zakupić u nas osobno.

Materiał: metal (miecz), metal i imitacja skóry (pochwa)

Wymiary: długość z pochwą 88 cm

Waga: 1385 g

Kolor: czarno - srebrno - złoty

Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA:

Replika wykonana ze stali wysokowęglowej-dmuchanej, czyli pustej w środku, nie nadającej się do ostrzenia, posiadającej jedynie charakter dekoracyjny. Nie posiada żadnych cech użytkowych czyli absolutnie nie podlega Ustawie o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.

HISTORIA:

Szabla jest bronią jednosieczną, z charakterystyczną wygiętą głownią. W końcowej części może być obosieczna, czyli posiadać tzw. pióro. Służy do zadawania cięć i sztychów (kłucia). Ślady broni siecznej o wygiętej głowni spotykane były już w starożytnej Persji, Egipcie, Asyrii, Chinach – przypuszcza się, że pierwowzory szabli powstały właśnie w Chinach, gdzie były odpowiednie warunki - wyspecjalizowani płatnerze i bogate rudy żelaza. W Europie szabla pojawiła się w średniowieczu, w czasie wędrówek ludów na początku V wieku.

10 innych produktów w tej samej kategorii: