REPLIKA AMERYKAŃSKI KARABIN GARAND M-1 DENIX MODEL 1105
  • REPLIKA AMERYKAŃSKI KARABIN GARAND M-1 DENIX MODEL 1105
  • REPLIKA AMERYKAŃSKI KARABIN GARAND M-1 DENIX MODEL 1105
  • REPLIKA AMERYKAŃSKI KARABIN GARAND M-1 DENIX MODEL 1105
REPLIKA AMERYKAŃSKI KARABIN GARAND M-1 DENIX MODEL 1105

REPLIKA AMERYKAŃSKI KARABIN GARAND M-1 DENIX MODEL 1105

699,00 zł
Brutto

Replika karabinu Garand M-1 używanego podczas II Wojny Światowej.

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA AMERYKAŃSKI KARABIN GARAND M-1 KALIBER 30 z 1932r DENIX MODEL 1105

DANE TECHNICZNE:
Wierna replika amerykańskiego karabinu Garand M-1 używanego podczas II Wojny Światowej. Prezentowany model posiada zdejmowany magazynek, oraz działający zamek czterotaktowy. Możliwe jest również przeładowanie broni i oddanie suchego strzału.

Materiał: drewno, metal
Rozmiar:113cm
Waga: 3.5 kg
Kolor: czarno - brązowy
PRODUCENT : DENIX SA HISZPANIA

UWAGA: Proponowane repliki wykonane są z miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego. Nie strzela na kulki itp.

HISTORIA: Powstaniu karabinu samopowtarzalnego przyświecała idea zwiększenia siły ognia pojedynczego żołnierza. W dalszej konsekwencji miało to doprowadzić do zmniejszenia liczebności armii. W USA idea ta trafiła na podatny grunt. Armia amerykańska została, jako pierwsza na świecie na masową skalę, uzbrojona w karabin samopowtarzalny, skonstruowany przez Johna C. Garanda. Przyjęto go na uzbrojenie w 1936 roku pod oznaczeniem wojskowym Rifle, .30 Caliber, M1 (karabin M1 kaliber 30). Od nazwiska konstruktora znany jest jednak powszechnie jako Garand. Nowy karabin bardzo wolno przyjmował się do uzbrojenia wojsk amerykańskich. Na przeszkodzie stał tu konserwatyzm zawodowych żołnierzy, przywiązanych do karabinów powtarzalnych Springfield M1903. Miało to miejsce szczególnie w Korpusie Piechoty Morskiej USA. Dopiero po wybuchu II wojny światowej karabin M1 został na masową skalę przyjęty we wszystkich rodzajach wojsk i doceniono w pełni jego zalety w porównaniu z karabinami powtarzalnymi. W przeciwieństwie do niektórych innych wczesnych karabinów samopowtarzalnych, karabin M1 uznawany był za wysoce udaną konstrukcję. Broń była wytwarzana również w wersji M1C i M1D przeznaczonej dla strzelców wyborowych. Łącznie wyprodukowano ok. 4,5 mln. sztuk karabinu.

DENIX SA
1105
14 Przedmioty

Może ci się spodobać również