REPLIKA SZABLA KAWALERII KOZACKIEJ, ROSJA 1881r. DENIX MODEL 4135

REPLIKA SZABLA KAWALERII KOZACKIEJ, ROSJA 1881r. DENIX MODEL 4135

315,00 zł
Brutto

Replika szabli Kawalerii Kozackiej z 1881 roku.

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

SZABLA KAWALERII KOZACKIEJ, ROSJA 1881r.  DENIX MODEL 4135

DANE TECHNICZNE:
Wierna replika szabli Kawalerii Kozackiej z 1881 roku. Wykonana ze ZnAlu (stop cynku i aluminium), pochwa powlekana imitacją czarnej skóry, na obu końcach bogato inkrustowana w motywy roślinne, na górze zawarty po obu stronach herb carskiej Rosji. Charakterystyczna "ptasia" głowica dzielona jest na dwie części dosyć dużym wgłębieniem, w głowicy szaszki wojskowej jest też otwór na temblak. Najważniejszą cechą broni był brak jakiejkolwiek osłony rękojeści (jelca)

Materiał: metal, imitacja kości słoniowej, imitacja skóry
Waga: 1560 g
Rozmiar: 98 cm
Kolor: złoto - czarny
Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA: Replika wykonana ze stali wysokowęglowej-dmuchanej, czyli pustej w środku, nie nadającej się do ostrzenia, posiadającej jedynie charakter dekoracyjny. Nie posiada żadnych cech użytkowych czyli absolutnie nie podlega Ustawie o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.
HISTORIA: Walory tej znakomitej bojowej broni zostały dostrzeżone przez carskie oddziały walczące na Kaukazie. Traktowano ją zrazu jako oręż nieregulaminowy, ale w 1834 roku oficjalnie przyjęto tzw. szaszkę żołnierską typu azjatyckiego, która trafiła do niżniegorodzkiego pułku dragońskiego. Kilka lat później pojawił się następny model, tzw. szaszka kozacka wz. 1838. Ta broń trafiła już na uzbrojenie większości wojska kozackiego. Broń była tez na uzbrojeniu polskich oddziałów w Rosji podczas I wojny światowej. Szaszka jest najbardziej znaną i rozpoznawalną rosyjską bronią białą.

DENIX SA
4135
6 Przedmioty

Może ci się spodobać również