REPLIKA NIEMIECKI TOPÓR WOJENNY z XIw DENIX MODEL 636
  • REPLIKA NIEMIECKI TOPÓR WOJENNY z XIw DENIX MODEL 636
  • REPLIKA NIEMIECKI TOPÓR WOJENNY z XIw DENIX MODEL 636
REPLIKA NIEMIECKI TOPÓR WOJENNY z XIw DENIX MODEL 636

REPLIKA NIEMIECKI TOPÓR WOJENNY z XIw DENIX MODEL 636

208,00 zł
Brutto

Prezentowana replika jest udaną próbą odwzorowania wojennego topora

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA NIEMIECKIEGO TOPORA WOJENNEGO z XIw DENIX MODEL 636

DANE TECHNICZNE:
Prezentowana replika jest udaną próbą odwzorowania wojennego topora z XI wieku. Niesamowite  ostrze zdobione z obu stron (20 cm), w kolorze starego srebra masywna budowa. Rękojeść drewniana (72 cm) przyozdobiona splecionym rzemieniem i zakończona metalową kocówką.

Materiał: metal, drewno
Rozmiar: 80 cm
Waga: 1140 g
Kolor: srebrno - brązowy

Producent : DENIX SA Hiszpania
UWAGA: Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.
HISTORIA: Topór to najstarsze, złożone narzędzie nadal używane. Wynaleziony przed 12000 rokiem p.n.e.. Jest rozwinięciem pomysłu kija z obciążonym końcem, który dał początek takim wynalazkom jak: maczuga, młotek, motyka itp. Zmieniał się materiał i zastosowanie, ale zasada działania pozostała nie zmieniona. Początkowo wykonywany z kamienia i rogu, brązu a następnie stali. Występuje w różnych formach np. jako ciężki, dwuręczny topór bojowy (Berdysz), lub lekki toporek rycerski, jako ciężki, z krótkim drzewcem topór rzeźnicki, lub w formie laski  (ciupaga). Jest symbolem kata, oraz występuje w wielu herbach. Jako narzędzie kata służył do dekapitacji – czyli  obcinania głowy. W późniejszych czasach zastąpiony przez gilotynę.

DENIX SA
636
7 Przedmioty

Może ci się spodobać również