Pistolety w I Wojnie Światowej

Pistolety w I Wojnie Światowej

Każda wojna niesie za sobą ofiary oraz rozwój technologiczny. Dzieje się tak dlatego, że wygrywa się je bardziej nowoczesnymi narzędziami. Jest to wszelka broń, pozwalająca prowadzić walkę. Niekiedy chodzi o jej niezawodność, czasem o szybkość przeładowywania. My obecnie patrzymy na nią z perspektywy estetycznej, zapominają niekiedy, że były to śmiercionośne narzędzia. Wyglądają pięknie i tak samo mogą prezentować się, ozdabiając Twoje wnętrze.

Najpopularniejszy niemiecki pistolet

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych broni I Wojny Światowej jest jedyny w swoim rodzaju Luger P08 PARABELLUM wyprodukowany przez niemiecką firmę Deutsche Waffen, a używany przez wojska Cesarstwa Niemiec. Był to pistolet rewolucyjny, gdyż był on samopowtarzalny, dając tym samym ogromną przewagę na polu bity, biorąc pod uwagę fakt, że był on wciąż bronią podręczną, a nie karabinem. O popularności tego modelu może świadczyć fakt, że wyprodukowano go aż w 2.300.000 egzemplarzy w latach 1900-1942.

Włoskie wykonanie podręcznego pistoletu samopowtarzalnego

Patrząc na drugą stronę konfliktu warto zwrócić uwagę na pierwszą wersję Beretty M1915, wyprodukowanego w tamtym czasie przez armię Królestwa Italii, która rozpaczliwie potrzebowała pistoletów. Beretta, której nowoczesne wersje po dziś dzień zaopatrują armię amerykańską był świetnym zamiennikiem egzemplarzy Glisenti. Również, jak w przypadku Lugera był to pistolet powtarzalny. Jego konstrukcja była wystarczająco prosta, by uczynić go całkiem ekonomicznym w produkcji produktem.

Przepiękny i elegancki amerykański pistolet Browninga

Mówiąc o broniach z I Wojny Światowej nie można pominąć pistoletu  .45 M1911A1, wyprodukowanego dla armii amerykańskiej przez Johna Browninga. Ważył zaledwie 824 gramy i posiadał bardzo elegancki, podłużny kształt. Uroku całości dodawała także specyficzna nakładka na rękojeść, która poprawiała chwyt całego pistoletu, co z kolei przekładało się na bardziej precyzyjne celowanie. Został przyjęty przez Siły Zbrojne USA jako broń ustawowa 29 marca 1911 roku. Znany może być niektórym także jako Pistol Auto Calibre .45 M1911A1, gdyż od 1924 roku zmieniono jego oznaczenie. Ostatecznie armia nabyła blisko 2,7 miliona egzemplarzy w trakcie użytkowania.

Perfekcyjnie wykonane modele broni z I Wojny Światowej

Szukając pięknych broni do wystroju wnętrza lub w ramach prezentu I Wojna Światowa, przy całym swoim negatywnym wpływie na ludzkość, jest w stanie zaproponować całą masę przepięknych egzemplarzy broni jedynych w swoim rodzaju. W wielu przypadkach był to swoisty przełom konstrukcyjny, a w niektórych przypadkach miało to kluczowe znaczenie do tego, jak broń wygląda obecnie. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w przepięknie wykonane modele dekoracyjnej broni palnej pistoletów na tablo, koniecznie odwiedź sklep galeriareplik.pl. Znajdziesz tu perfekcyjnie wykonane bronie będące cudownym ozdobnikiem klasycznego wnętrza lub wypełnieniem kolekcji zapalonego entuzjasty I Wojny Światowej.

 

Wszystkie egzemplarze mają charakter całkowicie dekoracyjny i nie posiadają cech użytkowania. Nie jest to zatem broń, jedynie imitacja. Nie zmienia to faktu, że będzie się świetnie prezentować w Twoim biurze, w salonie, na honorowym miejscu w tablo, czy też wisząc na ścianie.

All comments