Pistolety w II Wojnie Światowej

Pistolety w II Wojnie Światowej

Druga Wojna Światowa w całej swojej istocie wyrządziła wiele krzywd w kontekście społecznym oraz światowym. Jest jednak odpowiedzialna także za bardzo dynamiczny rozwój techniki, wynalazków z dziedziny wojskowej. To co działało w I Wojnie Światowej w drugiej zostało jeszcze bardziej udoskonalone. Jeśli zatem jesteś pasjonatem broni palnej z okresu II Wojny Światowej to wiedz, że czeka Cię prawdziwie bogata podróż przez ogromną ilość interesujących modeli.

Niemiecki pistolet Mauser C96

Niemcy potrafią pokazać, jak poprawić to co już było świetne. Nie inaczej było w przypadku broni, a zwłaszcza broni podręcznej. Patrząc na pistolety, którymi posługiwali się niemieccy żołnierze w trakcie drugiej Wojny Światowej możemy wyróżnić przede wszystkim pistolet Mauser C96. Jeden z najbardziej znanych rodzajów broni z tamtego okresu. Jego charakterystyczna konstrukcja jest jedną z wyjątkowych i bardzo rozpoznawalnych przez magazynek umiejscowiony przed cynglem, przez co zmieniało to wyważenie broni, przerzucając część ciężaru z uchwytu na środek broni. Ponadto uważa się, że twórca - Paul Mauser jako pierwszy tak naprawdę wyprodukował poprawnie funkcjonujący pistolet samopowtarzalny.

Klasyczny Browning z 1935 roku

Drugim równie rozpoznawalnym pistoletem jest Browning HP 35, wyprodukowany w 1935 roku kalibru 9 mm. Jest to również broń samopowtarzalna zaprojektowana i skonstruowana przez belgijską firmę Fabrique Nationale d'Armes de Guerre, prowadzoną przez Johna Browninga, od którego nazwiska wzięto nazwę. Mógł on pomieścić 13 naboi w dwurzędowym magazynku z jednorzędowym wprowadzeniem.

Nowsza wersja amerykańskiego pistoletu, z którego korzystali także Polacy

Bardzo do niego podobnym oraz wykorzystywanym również w okresie I Wojny Światowej jest pistolet automatyczny Colt GOVERNMENT .45 M1911A1, USA 1911. Jest on nieco spokrewniony z konstrukcją zaprojektowaną przez Johna Browninga w 1900 roku. Jak większość jest on bronią samopowtarzalną z kalibrem 45 ACP. Dzięki doświadczeniom z I Wojny Światowej dokonano kilka niewielkich zmian w konstrukcji i przelano je w nowszą wersję, która charakteryzowała się podfrezowaniem okolicy spustu. W ten sposób doprowadzono do tego, że strzelanie było znacznie łatwiejsze dla osób o krótszych palcach. Dodatkowo także posiadał on podłużne nacięcia zmniejszające obracanie się broni na boki. Był on w wyposażeniu oficerów i podoficerów Polskich Sił Zbrojnych .

Idealna propozycja dla wszystkich pasjonatów II Wojny Światowej

Wielość broni palnej, a dokładniej pistoletów z II Wojny Światowej sprawia, że pasjonaci klasycznych modeli mają ogromną ilość propozycji do wyboru. Jeśli i Ty zaliczasz się do osoby, która uwielbia przyozdobić swoje biuro bądź pokój gościnny w przepięknie skonstruowaną broń historyczną koniecznie zapoznaj się z ofertą galeriareplik.pl. Znajdziesz tutaj jedne z najpiękniejszych replik broni dostępnych na rynku. Dodatkowo możesz ją tu nabyć w przepięknie prezentującym się tablo, które umożliwi Ci jeszcze ładniejsze wyeksponowanie broni na co dzień. Jest to także fantastyczna opcja w ramach prezentu dla panów. Perfekcyjnie odwzorowane modele z II Wojny Światowej to genialny gest i podarunek dla fana wojen, historii i uzbrojenia.

All comments