Poczucie bezpieczeństwa Polaków

Poczucie bezpieczeństwa Polaków

Z badań Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowanych w czerwcu 2014 wynika, że 70% Polaków czuje się bezpiecznie. To duży sukces, ponieważ w 1993 roku zaledwie co czwarta osoba miała poczucie bezpieczeństwa. W roku 2004 roku dotyczyło to już co trzeciego obywatela, natomiast dziś stanowią oni znaczną większość. Wzrasta także liczba osób czujących się bezpiecznie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i na dziś zaledwie co 10 osoba nie czuje się zagrożona.

Jak powszechnie wiadomo, obecna sytuacja na świecie jest napięta i nie ulega wątpliwości, że w związku z nią wzrosło zagrożenie konfliktem militarnym przy wschodniej granicy. Mimo wszystko ludzie odczuwają bezpieczeństwo, ponieważ znajdujemy się w strukturach Unii Europejskiej oraz NATO. Daje to poczucie, że w przypadku wojny inne kraje będą nas wspierać. Nie zmienia to jednak faktu, iż w Polsce nadal częstym zjawiskiem jest drobna przestępczość.

Napaści, kradzieże, włamania – mogą spotkać każdego i niestety niewiele osób jest przygotowanych na nagłe zagrożenie. Nie zanosi się na to, by w Polsce zalegalizowano broń palną. Można jednak próbować bronić się za pomocą gazu pieprzowego lub paralizatora, ale czy będą to wystarczające środki do dobrze przygotowanego przestępcy? Warto również rozważyć, czy w stresującej sytuacji łatwo będzie ich użyć.

Innym rozwiązaniem może być działanie prewencyjne w postaci noszenia przy sobie atrapy broni. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny sprawca napadu przestraszy się na sam widok broni. Choć w rzeczywistości jest ona niegroźna, do złudzenia przypomina oryginał. Będąc już w jej posiadaniu, lepiej się z tym nie afiszować publicznie, gdyż można mieć z tego tytułu nieprzyjemności. Oczywiście na nasze produkty nie trzeba mieć żadnego zezwolenia, ale służby mundurowe mogą wziąć cię za uzbrojonego przestępce.

Pozdrawiamy, Galeriareplik.pl