Szable napoleońskie - najważniejsze cechy

Szable napoleońskie - najważniejsze cechy

Szable to jedne z najpiękniejszych broni białych, jakie zostały skonstruowane. Ich smukłość oraz delikatność stanowią wyjątkowe połączenie, sprawiając, że wielu fanów historycznego oręża decyduje się na wyposażenie swojego biura czy domu w taką ozdobę. Wisząc na ścianie, robi niesamowite wrażenie, przypominając o dawnych czasach. Czy to sztylety, miecze czy szable używane przez wojsko lub piratów.

Piękna broń, z wyjątkową historią

Jeśli i ty należysz do grona pasjonatów starych ostrzy, zdecydowanie przypadną Ci do gustu szable pirackie z przed XIX wieku. Należą do nich różnego rodzaju odmiany broni, które były stosowane przez piratów takich jak Czarnobrody, a także słynny Barbarossa. Piękne ozdoby i misterne wykonanie czynią z nich niesamowitą pamiątkę po dawnych epokach. Zawierając w sobie wspomnienia o sławetnych czynach ich właścicieli. W ten sposób, możesz posiadać na swojej ścianie symbol odwagi, nieustępliwości czy waleczności.

Nowsza i bardziej siermiężna odmiana szabli

Niektórzy wolą bardziej stonowane modele, stosowane przez żołnierzy piechoty. Te zaś charakteryzują się siermiężną budową. Nie ma na nich zbyt wielu ozdób, dla tego całokształt wydaje się o wiele bardziej surowy. Samym wyglądem nie różnią się zbyt wiele od klasycznych szabli. Także posiadają lekkie wygięcie, jednak rękojeść zdaje się być cięższa. Modelem, który odpowiada miłośnikom takich modeli jest zdecydowanie replika szabli napoleońskiej z XIX wieku. Ta broń, stanowiła uzbrojenie piechoty francuskiej podczas wojen napoleońskich. Uniwersalna oraz charakterystycznie wykonana rękojeść zdobyła popularność także w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Solidna budowa zachowuje klimat epoki napoleońskiej

W naszym sklepie możesz nabyć wierne odwzorowanie tej broni. Ostrze jest chromowane, dzięki czemu bardzo wyraziście połyskuje, zaś rękojeść wykonano z metalu. Ochronę stanowi pochwa poszyta imitacją skóry w kolorze czarnym, z zachowawczymi, delikatnymi akcentami ozdób po obu stronach. Mimo swojej siermiężnej budowy jest stosunkowo lekka, gdyż waży 1385 gram, a jej długość z pochwą wynosi 88 centymetrów. Model repliki szabli napoleońskiej z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom, dawnej broni białej, zbudowanej z myślą o użytkowości, a nie tylko po to, by ładnie wyglądała. Taka funkcjonalna szabla ma w sobie wyjątkowy urok, którego nie da się podrobić. Jej piękno tkwi nie w ozdobach, ale w całej konstrukcji.

Świetny prezent dla każdego mężczyzny

Szable to bardzo wyjątkowa odmiana broni białej. Są o wiele bardziej smukłe, dzięki czemu sprawiają  wrażenie lekkich. Niektóre z nich potrafią być bardzo ciekawie przyozdobione. Ma to swoje znaczenie, gdyż nie służyła jedynie do walki, ale także jako ozdoba, bądź reprezentacja stanu majątkowego lub rangi wojskowej. Dlatego tak wiele z nich ma liczne ozdoby. Mimo to, takie modele jak szabla napoleońska, charakteryzują się głównie zachowawczością. Minimalizm ten potrafi skraść serce niejednego fana uzbrojenia wojskowego.  Takie modele bez wątpienia udekorują klasyczne wnętrza, będą symbolem odwagi oraz pięknym wypełnieniem biura czy pokoju. Sprawdź propozycje na galeriareplik.pl Nadadzą się świetnie na prezent dla mężczyzny, który z pewnością doceni gest.

All comments