REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934r BEZ GRAWERU Z POCHWĄ NR 1934 BGP
  • REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934r BEZ GRAWERU Z POCHWĄ NR 1934 BGP
  • REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934r BEZ GRAWERU Z POCHWĄ NR 1934 BGP
  • REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934r BEZ GRAWERU Z POCHWĄ NR 1934 BGP
  • REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934r BEZ GRAWERU Z POCHWĄ NR 1934 BGP
REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934r BEZ GRAWERU Z POCHWĄ NR 1934 BGP

REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934r BEZ GRAWERU Z POCHWĄ NR 1934 BGP

395,00 zł
Brutto

Replika jednej z ostatnich szabel bojowych, której szkielet został opracowany przez tzw. Instytut Uzbrojenia w roku 1934

Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934 roku NR 1934 BGP

DANE TECHNICZNE:
Replika jednej z ostatnich szabel bojowych , której szkielet został opracowany przez tzw. Instytut Uzbrojenia w roku 1934. Produkcja miała miejsce w bardzo cenionej w tamtych czasach Hucie Ludwików. Została wręczona Edwardowi Rydzowi-Śmigłemu z okazji nominacji na Marszałka Polski w 1936 roku.Polerowanie jest wykonywane do uzyskania jednolitej, matowej, gładkiej struktury. Prosimy nie używać szabli do fechtunku - służą jako doskonały artykuł dekoracyjny wyposażenia wnętrz, pamiątka czy prezent. Zalecamy aby głownia i pochwa co jakiś czas były konserwowane bardzo cienką warstwą oliwki lub innego natłuszczającego środka (pomoże to w utrzymaniu wysokiej jakości produktu) Idealnie nadaje się do grawerowania dedykacji.

Materiał: stal wysokowęglowa, drewno, mosiądz
Długość: 95 cm
Waga: 1,8 kg

UWAGA: Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia. Głownia produkowana z niehartowanej, polerowanej stali i nie nadaje się do walki. Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.
HISTORIA: Szabla oficerska kawalerii wz.1934 wręczona Marszałkowi Polski Edwardowi Rydzowi-Śmigłemu przez Hutę Ludwików w Kielcach z okazji nominacji na Marszałka Polski w 1936 roku. Huta Ludwików produkowała szable wz.1934 dla żołnierzy kawalerii do momentu wybuchu II wojny światowej. Oficerska wersja szabli wz.1934 jest prawdopodobnie jedynym, potwierdzonym historycznie egzemplarzem tej szabli. Głownia taka sama jak u szabel żołnierskich z tą różnicą, że niklowana, szlifowana obustronnie w szerokie zbrocze biegnące od nasady do pióra, oraz z obustronną bruzdeczką a la Montmorancy na przygrzbieciu. Grzbiet płaski, pióro obosieczne. Sztych decentryczny, przygrzbietowy. Na progu głowni wybite "HL" [Huta Ludwików] i numer "35". Oprawa rękojeści mosiężna, krzyżowo-kabłąkowa. Grzbietowe ramię jelca z pierścieniem na końcu. Przednie ramię załamane po kątem 90o przechodzi w kabłąk połączony z głowicą. Kapturek głowicy przechodzi w długi warkocz dochodzący do jelca. Okładziny rękojeści drewniane, polakierowane na czarno, przymocowane do trzpienia za pomocą stalowych wkrętów z mosiężnymi tulejkami.
ŹRÓDŁO: Muzeum Wojska Polskiego http://pl.wikipedia.org/wiki/Szabla#Szabla_wz._34

1934 BGP
12 Przedmioty

Może ci się spodobać również