Replika gładka szabla polska wz 34 nr 1934 BG
  • Replika gładka szabla polska wz 34 nr 1934 BG
  • Replika gładka szabla polska wz 34 nr 1934 BG
  • Replika gładka szabla polska wz 34 nr 1934 BG
  • Replika gładka szabla polska wz 34 nr 1934 BG
Replika gładka szabla polska wz 34 nr 1934 BG

Replika gładka szabla polska wz 34 nr 1934 BG

Wysyłka: Natychmiast ℹ Zamówienia do godziny 12 wysyłamy tego samego dnia
365,00 zł
Brutto
Ilość
TOWAR DOSTĘPNY

Zadzwoń i zamów: 61 22 11 485

ZAMÓWIENIA DO GODZINY 12:00 wysyłamy tego samego dnia
  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

REPLIKA SZABLA POLSKA z 1934 roku  NR 1934 BG

DANE TECHNICZNE:
Replika jednej z ostatnich szabel bojowych , której szkielet został opracowany przez tzw. Instytut Uzbrojenia w roku 1934. Produkcja miała miejsce w bardzo cenionej w tamtych czasach Hucie Ludwików. Została wręczona Edwardowi Rydzowi-Śmigłemu z okazji nominacji na Marszałka Polski w 1936 roku.Polerowanie jest wykonywane do uzyskania jednolitej, matowej, gładkiej struktury. Prosimy nie używać szabli do fechtunku - służą jako doskonały artykuł dekoracyjny wyposażenia wnętrz, pamiątka czy prezent. Zalecamy aby głownia co jakiś czas była konserwowana bardzo cienką warstwą oliwki lub innego natłuszczającego środka (pomoże to w utrzymaniu wysokiej jakości produktu). Replika nie jest naostrzona i nie nadaje się do ostrzenia.

Idealnie nadaje się do grawerowania dedykacji.

Materiał: stal wysokowęglowa, drewno, mosiądz
Długość: 95 cm
Waga: 1 kg


HISTORIA: Szabla oficerska kawalerii wz.1934 wręczona Marszałkowi Polski Edwardowi Rydzowi-Śmigłemu przez Hutę Ludwików w Kielcach z okazji nominacji na Marszałka Polski w 1936 roku. Huta Ludwików produkowała szable wz.1934 dla żołnierzy kawalerii do momentu wybuchu II wojny światowej. Oficerska wersja szabli wz.1934 jest prawdopodobnie jedynym, potwierdzonym historycznie egzemplarzem tej szabli. Głownia taka sama jak u szabel żołnierskich z tą różnicą, że niklowana, szlifowana obustronnie w szerokie zbrocze biegnące od nasady do pióra, oraz z obustronną bruzdeczką à la Montmorancy na przygrzbieciu. Grzbiet płaski, pióro obosieczne. Sztych decentryczny, przygrzbietowy.

1934 BG
10 Przedmioty

Może ci się spodobać również